FIX10460063
Manufacturer #:
Manufactured by:
Powermatic
Works With Model 54HH!
Product Description
Questions and Answers
Be the first to ask our experts a question about this part!
Model Compatibility
This part works with the following models:
Fix Number: FIX10460063
Manufacturer Part Number: 6285945
Brand Model Number Description
Powermatic 54A Planer Jointer - 6 in. Quick-Set Knives Jointer
Powermatic 54HH Planer Jointer - 6&#34 Helical Cutterhead Jointer
Powermatic 60B Planer Jointer - 8&#34 3HP, 3PH, 460V Magnetic Switch Jointer
Powermatic 60C Planer Jointer - 8&#34 2HP, 1PH, 230V Jointer
Powermatic 60HH Planer Jointer - 8&#34 2HP, 1PH, 230V Jointer
Powermatic PJ-882 Planer Jointer - 8" Parallelogram Jointer